Tunis – wycieczki do stolicy Tunezji organizowane są zwykle w ciągu jednego dnia, podczas którego spotykamy się z fascynującą historią i architekturą tego miasta jak również z współczesnym życiem jego mieszkańców. Dzięki wąskim i urokliwym uliczkom Medyny, pamiątkom architektury liczącym nawet kilkanaście stuleci czy tradycyjnym targowiskom można poczuć wyjątkową atmosferę tego miasta. Jednym z najważniejszych punktów zwiedzania Tunisu jest Muzeum Bardo, która poza zbiorami świadczącymi o wspaniałej i bogatej historii kraju, posiada największe na świecie zbiory mozaik. Najokazalszą budowlą Starego Miasta jest Wielki Meczet, a obok niego znajduje się warta zobaczenia Medressa – islamska szkoła wyższa. Będąc w Tunisie warto również zobaczyć Kartaginę – dziś jest to dzielnica Tunisu, w której znajduje się rezydencja prezydenta i posiadłości tunezyjskich elit, a w starożytności była to twierdza i centrum imperium fenickiego, a następnie rzymskiej prowincji w Afryce Północnej. Zobaczyć tu również można pozostałości po ogromnym kompleksie term Antoniusza z II w. n. e., ruiny miasta punickiego na zamkowym wzgórzu Byrsa, gdzie dziś znajduje się katolicka katedra Św. Ludwika czy też amfiteatr mogący pomieścić 50 tys. widzów. Niedaleko znajduje się tajemniczy święty okręg – Tophetu, gdzie ok. VI-III w. p.n.e. składano ofiary z ludzi.Nieopodal znajduje się urokliwa mauretańska, biało-niebieska wioska Sidi Bou Said, położona nad urwistym wybrzeżem.
Wyprawa na Saharę – organizowana jest na jeden lub dwa dni, z czego najciekawszą wersją jest opcja dwu-dniowa. Stałym punktem programu jest zwiedzanie doskonale zachowanych ruin amfiteatru rzymskiego w El Jem, Douz – nazywane „wrotami Sahary” czy unikatowa w skali świata Matmata. Ta ostatnia to berberyjska wioska gdzie od ponad 2,5 tysiąca istnieją gliniane domy, budowane po części pod ziemią, a po nakręceniu tu kilku scen do „Gwiezdnych Wojen” bardzo zyskała na popularności. Wycieczka na największą pustynię świata to również niezapomniane krajobrazy i przejażdżki jeepami, quadami, wielbłądami czy też konno. Często pod wieczór organizowane są spotkania folkowe w wioskach berberyjskich, ogniska czy wszelkiego rodzaju pokazy. Podczas eskapady obowiązkowym punktem programu jest Kairouan – czwarte święte miasto islamu z Wielkim Meczetem Sidi Okby. Warto również ulec słynnym mirażom, które tworzą się przy odpowiednich warunkach pogodowym na słonym i okresowym jeziorze Chott El Jerid.
Nabeul – miasto określane mianem „rajskiego ogrodu Tunezji” położone jest w malowniczej zatoce Golf of Hammamet. Poza kurortem turystycznym z rozbudowaną bazą hotelową znane jest również z tradycyjnego wyrobu ceramiki. W miasteczku mieści się kilkaset warsztatów, sklepów czy kramów z pamiątkami. Proces wyrobu wazoników i innych ozdób można również zobaczyć na tradycyjnych bazarach, gdzie można również kupić tkaniny, perfumy, tunezyjskie stroje ludowe czy egzotyczne owoce i warzywa. Na targowiska najlepiej wybrać się w piątek, kiedy do miasta przybywają handlarze zwierzętami.
Park Friuia – niezwykłe miejsce, które odbiega znacznie wizerunkiem od kurortów i przenosi nieco w głąb lądu do afrykańskiej sawanny obfitującej w dzikie zwierzęta, jak lwy, żyrafy, słonie i wiele innych.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx. Madinat Alzahra – jest to niesamowite przedstawienie wieczorne, odbywające się niedaleko Sousse, gdzie widzowie mają szansę przenieść się do krainy z tysiąca i jednej nocy. Spektakl składa się z dwóch części. Pierwsza daje możliwość zapoznania się z bogatą kulturą Tunezji poprzez taniec, śpiew czy pokazy w strojach ludowych. Często do uczestnictwa zapraszani są również widzowie, a do tego dochodzi część kulinarna z tradycyjnymi daniami. Druga część pokazu to robiący ogromne wrażenie pokaz multimedialny przybliżający widzom zarys historyczny kraju.
Douz – niewielkie miasteczko nazywane „Bramą Sahary”, gdyż udając się na południe wkraczamy na bezkresną pustynię. Jedynym krajobrazem są rozwiewane przez podmuchy wiatru wydmy. Samo miasteczko przyciąga kolorowym targowiskiem, gdzie w każdy czwartek można dostać przyprawy, tkaniny czy wyroby skórzane. Najwięcej turystów przyjeżdża tu w grudniu i styczniu, nie tylko ze względu na mniejsze upały, ale również na Festiwal Sahary. Odbywają się wtedy wyścigi na wielbłądach czy koniach, oraz polowania z psami pustynnymi Saluki.
Monastir - miasto sięgające swą historia czasów fenickich i rzymskich, a jego nazwa wywodzi się od chrześcijańskiego kościoła. Jest to też miejsce urodzenia pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji – Habbiba Bourguiby. Właśnie z jego inicjatywy powstało tu imponujące mauzoleum, którego złota kopuła i dwa wysokie minarety są wizytówką miasta. Zwiedzając stare arabskie miasto z urokliwą Medyną, murami obronnymi, obronnym klasztorem – Ribat czy Wielkim Meczetem przenosimy się czasów świetności miasta. Niesamowita atmosfera przyciąga tu nie tylko tysiące turystów, lecz również filmowców, dla których jest naturalną sceną sprzed setek lat.